“Düş Bahçesi Yine Birinci” Gazetelerde Yayınlanan Haberimizi Sizlerle Paylaşıyoruz


İlimizin başarılı okullarından olan Düş Bahçesi İlkokulu, ülke genelinde yapılan Okulistik sınavında Türkiye ve il birinciliği kazandı.

İlimizin başarılı eğitim kurumlarından Düş Bahçesi İlkokulu, ülke genelinde düzenlenen Okulistik sınavında Türkiye ve il birinciliği kazandı. Okulun 4.sınıf öğrencilerinin katıldığı sınavda 56 bin 800 öğrenci arasında Düş Bahçesi İlkokulu öğrencisi derece yaparak Türkiye 1.’si oldu. Kocaeli’den sınava giren 20 okul arasında ise Düş Bahçesi İlkokulu tüm branşlarda 1. olarak büyük başarıya imza attı. Okul müdürü Pınar Altınyürek, sınav merkezli bir okul olmamalarına rağmen elde edilen bu başarının kaliteli ve yapılandırılmış bir eğitim modeli uygulamalarından dolayı olduğunu söyledi.

İLKOKUL EĞİTİMİNİN ÖNEMİ;

Eğitimde ilkokul öğretmeninin önemli olduğuna dikkat çeken Altınyürek, ilkokulda alınan eğitimin başarılı bir ortaokul, iyi bir lise ve üniversite için en büyük temel olduğunu belirtti. Altınyürek, bu anlamda da yurtiçi ve yurt dışı eğitim gezileri, eğitimde farklılaştırma, portfolyo uygulamaları, eğitimde teknoloji entegrasyonu ile öğrencilerinin 21.yy öğrenci profili taşıyan bireyler olması için eğitim programlarını sürekli güncellediklerini ifade etti. Bizim Kocaeli Gazetesi olarak başarılı öğrencilerimizi ve öğretmenlerini kutluyor, Kocaeli’de ve ülkemizde eğitim kalitesinin ve başarılı öğrencilerin artmasını diliyoruz.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
Menü