DÜŞ BAHÇESİ OKULLARI İYİLİK HAREKETİ

DÜŞ BAHÇESİ OKULLARI İYİLİK HAREKETİ

Sosyal Sorumluluk Projesi Kapsamında Düş Bahçesi Okulları Okul Aile Birliği tarafından başlatılan geleneksel olarak her sene uygulanan   ‘Kardeşim de Giysin ‘  ve ‘ Çocuklar Üşümesin  ‘ kampanyası ile bir çok çocuk yeni kıyafetlere kavuştu.

Kışın soğuk zamanlarının yaklaştığı bu günlerde birçok çocuğun hala yazlık kıyafet ve ayakkabılarla okula geldiğini ve yeni kıyafetler almaya yeterli maddi olanaklarının bulunmadığının tespit edilmesinin üzerine Okul Aile Birliği, harekete geçerek bir kampanya başlattılar. Çocuklarımızın refah ve mutluluğunu düşündüğümüz kadar ihtiyaç sahibi kardeşlerimizin de refahını sağlama sorumluluğumuz olduğunu düşünen Düş Bahçesi Okulları ’ Çocuklar Üşümesin ‘ kampanyası kapsamında, kardeş okulları  Veli Akgün ve Hakkaniye Devlet Okullarında tespit edilen , ihtiyaç sahibi 75  çocuğa yeni bot, mont, ve çorap temin ederek, üşüyen miniklerimizin sıcak bir kış geçirmesini sağladı. Her sene düzenlenen bu kampanya dahilinde toplam 150 çocuk giydirildi. Ayrıca ‘Kardeşim Giysin ‘ kampanyası için tüm Düş Bahçesi öğrencileri tarafından getirilen giysiler toplanarak kardeş okullardaki  200 çocuk ve yetişkinin ihtiyaçları karşılandı. Projeye bizzat dahil olan Düş Bahçesi öğrencileri mutlulukla bu görevi üstlendiler.

Daha bir çok yardım kampanyası organize eden Okullarımızda geçen senelerde okul bahçesinde düzenlenen ‘Garage Sale ‘ satış etkinliğinde  öğrenciler evden getirdikleri ürünleri satarak kazandıkları para ile kardeş okullarına yemekhane , bilgisayar ve kimya laboratuvarı yaptırarak destek verdiler. Okulda her sene açılan Lösev ve Koruncuk Vakıflarının stantlarından öğrenciler birbirlerine yeni yıl hediyeleri alıp, arkadaşlarını mutlu ederken aynı zaman da elde edilen gelir vakıflara bağışlandı. Bu maddi yardımların yanı sıra, kardeş okullarındaki öğrenciler ile dışarıda ve okul içerisinde birlikte yapılan ortak etkinliklerde tanışma, sohbet etme ve arkadaşlık bağı kurmaları sağlandı. Bu sayede dostluk, iyilik, paylaşma, dayanışma ve vicdan kavramlarını en nitelikli şekilde birbirlerine aktarmayı başardılar.

Sosyal sorumluluk, düşünce özgürlüğü, sevgi ve saygı bütünlüğü gibi birçok erdemli davranışı, öğrencilerine özümseten ve önce insan olma bilincinin kazandırıldığı Düş Bahçesi Okullarında yardım kampanyalarına öğrencilerin dahil edilmesi ve onlar tarafından desteklenmesi ise bu yardımı büyüten en güzel eylemdi.

Menü