İLKOKUL KAYIT  KAYIT İÇİN TIKLAYIN

İlkokula Hazırlık Eğitimi

İlkokul hazırlık programımızın amacı öğrencilerin ilkokula tam donanımlı hazırlanmalarını sağlamaktır. Düş Bahçesi Okulları İlkokul hazırlık programı Milli Eğitim Bakanlığı'nın öngördüğü müfredatı temel alır ve farklı öğrenme alanlarını kapsayacak şekilde zenginleştirilir. Uygulanan program Düş Bahçesi Okullarına özeldir ve belirlenen temalarla ilköğretimin temelini oluşturan araştırma ve sorgulama becerileri verilir. Okuma ve yazma, matematik etkinlikleri, küçük grup çalışmaları, sunumlar ve projeler anasınıfı gruplarının ilköğretime hazırlık için yapılandırılmış öğrenim etkinliklerinden bazılarıdır.

İlkokulda öğrenciler için hem sosyal hem de akademik anlamda bir değişim söz konusudur. Ders süreleri daha uzundur ve bununla bağlantılı olarak öğrencilerin dikkat sürelerinin de daha uzun olması beklenir. Dikkat ve odaklanma çalışmaları, puzzle, tangram ve mandala gibi yaratıcı etkinliklerle desteklenir.

Proje Yaklaşımı, Reggio Emilia Methodu ve Çoklu Zeka Kuramı eğitim modelinin temelini oluşturur. Okul programımız hakkında detaylı bilgiyi okul müdürümüz ve öğretmenlerimiz sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyacaktır.