Aday Öğrenci

Düş Bahçesi Okulları, Anaokulu ve İlkokul sınıflarına her yıl tespit edilen kontenjan oranında aday kayıt yöntemi ile öğrenci kabul edilmektedir. Bir üst sınıfa geçen öğrencilerimizin kayıtları her sene Mart ayında başlar ve Nisan ayının ikinci haftasına kadar sürer.

Aday Veliler, çocuklarını istedikleri zaman “Aday Öğrenci” olarak kaydettirebilirler. Aday öğrenciler, Düş Bahçesi Okullarında okuyan öğrencilerin kayıt yenileme tarihlerinden sonra okul ile irtibata geçerek kesin kayıtlarını yaptırabilirler.

Kayıt Koşulları

  • 3-4-5 yaş grubu anaokul sınıflarına her yıl kontenjan dahilinde yeni öğrenci kabul edilir.

  • 1. sınıfa, Düş Bahçesi Anaokulundan doğrudan öğrenci kabul edilir.

  • 1. sınıflara kontenjan açığı kadar Rehberlik Tanıma Çalışması ile yeni öğrenci kabul edilir.

  • Ara sınıf kayıtlarında aday öğrenci okulda bir gün geçirir. Bu süre içinde Düş Bahçesi öğrencileri ile birlikte öğrenim etkinliklerine katılır; sosyal ve duygusal tutumunun yanı sıra akademik becerileri gözlemlenir. Gerekli görüldüğü takdirde öğrencinin bir önceki okulundan akademik, sosyal ve duygusal gelişim raporu istenir.

  • Kesin kayıt yaptırmak için veliler okulun belirlediği günlerde banka sözleşmesini imzalar ve gerekli belgeleri okula teslim eder.

ÖN KAYIT FORMU

Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
Fill out this field
Çocuğunuzun Doğum Yılı
Select an option
Çocuğunuzun Cinsiyeti
Select an option
Fill out this field

Kayıt koşulları hakkında daha ayrıntılı bilgi için 0262 332 40 11’i arayarak randevu alabilirsiniz.

Düş Bahçesi Okulları, eğitim felsefesini Tam Öğrenme Modeli ile kavram, bilgi, beceri, tutum, davranış elementleri üzerine kurmuştur.

Menü